Ile kosztuje budowa elektrowni słonecznej? Rady | ESOLEO

NAPISZ DO NAS

Koszt budowy elektrowni słonecznej

Budowa elektrowni słonecznej może stanowić źródło długofalowych oszczędności. Decydując się na instalację paneli fotowoltaicznych, warto zwrócić uwagę na wybranie odpowiedniej technologii oraz dobrej jakości komponenty.

Budowa przydomowej elektrowni słonecznej to często opłacalna inwestycja. Należy jednak pamiętać o tym, by dobrać odpowiednią moc do naszego zapotrzebowania, a także by jakość dobranych komponentów pozwalała na długoletnią, bezawaryjną pracę.

Co wchodzi w skład elektrowni słonecznej?

Elektrownia słoneczna to najczęściej instalacja fotowoltaiczna wyposażona w panele słoneczne, których zadaniem jest konwersja energii słonecznej na elektryczną. Do budowy instalacji nie wystarczy jednak sam panel. Niezbędny jest jeszcze szereg innych urządzeń zapewniających prawidłową pracę systemu. W skład elektrowni słonecznej wchodzą:

Rodzaje instalacji solarnych

Przydomowe elektrownie fotowoltaiczne mogą pracować na dwa sposoby – współpracując z siecią energetyczna lub nie:

Koszt budowy elektrowni słonecznej

Koszt budowy instalacji fotowoltaicznej jest uzależniony od rodzaju instalacji, mocy oraz jakości użytych komponentów. Prawidłowy proces inwestycyjny składa się z 3 etapów, wśród których możemy wyróżnić:

Podsumowując, koszt budowy elektrowni fotowoltaicznej może znacząco różnić się w obrębie tej samej mocy. Wpływ na to ma wybór urządzeń, które różnią się jakością wykonania, sprawnością i gwarancją niezawodności, oraz wiele innych czynników. Przykładowy koszt instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstwa czteroosobowego połączonego z siecią energetyczną o mocy 4 kWp wynosi od 17500 do 23000 zł.

    Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą, dzięki którejoszczędzisz na rachunkach za prąd i zadbasz o środowisko.

    Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w naszym systemie. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu umówienia bezpłatnego audytu w ciągu 8 dni roboczych.

    Pozdrawiamy ESOLEO