Twoja energia na przyszłość - Esoleo
Grupa Polsat Plus

NAPISZ DO NAS

  Wypełnij formularz


  Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą, dzięki którejoszczędzisz na rachunkach za prąd i zadbasz o środowisko.

  Twoje zgłoszenie zostało zarejestrowane w naszym systemie. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu umówienia bezpłatnego audytu w ciągu 8 dni roboczych.

  Pozdrawiamy, ESOLEO

  Rozwój fotowoltaiki trwa w najlepsze. Obserwujemy odejście od przestarzałych metod wytwarzania energii elektrycznej przy użyciu węgla kamiennego bądź brunatnego. Fotowoltaika to przede wszystkim szacunek do środowiska. Wiemy o tym nie tylko my.Rozwiń

  Wystarczy zwrócić uwagę na działalność takich firm jak: Columbus Energy, Stilo Energy, SunSol, Hewalex czy Edison Energia. To nie jedyni rynkowi gracze, którzy zdają sobie sprawę z tego, jak dużą odpowiedzialność stanowi produkcja ekologicznego prądu. Ponadto wielu z nich, jak choćby Sunday Polska, Innogy Polska, Sunergo, Emiter, Soleko Polska, Electrotile, Green Mark czy Ekosun, dobrze wiedzą, jak duże oszczędności na rachunkach za prąd daje fotowoltaika.
  Większość firm montuje instalacje PV zarówno na dachach budynków, jak i na gruncie. Niezależnie od miejsca montażu, sprzęt PV posiada kilka niezbędnych do działania elementów. Oto i one:

  • zestaw paneli fotowoltaicznych dobieranych według energetycznego zapotrzebowania danego budynku,
  • falownik (inwerter), który z prądu stałego uzyskuje prąd przemienny tak, by ten mógł zasilać urządzenia w naszym domu lub firmie,
  • oprzewodowanie,
  • licznik produkcji oraz zużycia energii, a w przypadku instalacji wyspowych także akumulator do magazynowania energii,
  • konstrukcja, do której przytwierdza się panele PV.

  Instalację PV w łatwy sposób połączymy z instalacją energetyczną w danym budynku. Od tego momentu będziemy mogli korzystać ze 100% wyprodukowanej przez panele energii. Jeśli instalacja wyprodukuje nadwyżkę prądu, wówczas można przesłać ją do sieci energetycznej, z której prąd możemy odebrać np. w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy to panele PV wykazują nieco mniejszą wydajność.

   

  O działaniu instalacji fotowoltaicznej

  Fotowoltaika (PV) przetwarza energię słoneczną na prąd elektryczny. Za pobieranie energii z promieni słonecznych odpowiedzialny jest krzem. Jest on idealnym przewodnikiem, dlatego stosuje się go właśnie w panelach fotowoltaicznych. W pojedynczym panelu znajduje się wiele ogniw. Z kolei połączone panele tworzą jednostkę wytwórczą energii elektrycznej.

  To właśnie zestaw paneli PV produkuje prąd. Jest to prąd stały, który musi zostać przekształcony w prąd naprzemienny. To zadanie dla falownika. Dzięki niemu sprzęty zgromadzone w naszym domu mogą czerpać energię elektryczną niezbędną do ich pracy.

   

  Kto może korzystać z fotowoltaiki

  Naszą ofertę dedykujemy zróżnicowanej rzeszy klientów. Podobnie jak N Ergia, Brewa, Eco Comfrot, Synteza Oze czy FG Energy nie chcemy ograniczać się do jednej grupy odbiorców. Fotowoltaika jest tym bardziej ekologicznym rozwiązaniem, gdy korzystają z niej zarówno klienci prywatni, jak też przedsiębiorcy czy rolnicy. Chętnie prezentujemy nasze dotychczasowe realizacje obejmujące zarówno instalacje na dachach, jak i na gruncie.

   

  ESOLEO – instalacje fotowoltaiczne dla każdego

  ESOLEO należy do Grupy Polsat Plus, która oferuje usługi multimedialne od ponad 25 lat. Zapewnia ona dostęp do telewizji, internetu czy telefonii tysiącom Polaków. ESOLEO to doświadczony dostawca usług fotowoltaicznych, który specjalizuje się w montażu paneli zarówno na dachach, jak i gruntach.

   

  Dlaczego warto wybrać ESOLEO

  Jesteśmy na bieżąco ze wszelkimi innowacjami rynkowymi. Z uwagą obserwujemy działania takich firm jak Solvoltage, Metal-Fach, FlexiPower, Otovo czy Copernicus Sun. Mamy pewność, że nasze panele krzemowe TALESUN oraz inwertery HUAWEI w niczym nie ustępują innym propozycjom obecnym na rynku. Zapewniamy nie tylko montaż wraz z uruchomieniem instalacji, lecz także wsparcie techniczne przez kolejnych 15 lat od zakończenia montażu.

   

  Baza wiedzy, czyli co wiemy o fotowoltaice

  Jeśli chcemy otrzymywać pewne informacje o fotowoltaice, powinniśmy korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Baza wiedzy ESOLEO to zasób, w którym jest miejsce wyłącznie na autentyczne i zbadane wiadomości dotyczące fotowoltaiki. Każdy, kto chce dowiedzieć się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, czy jest opłacalna oraz jak zamontować panele fotowoltaiczne, znajdzie tutaj przydatne porady opisane w wyczerpujący i prosty sposób. Oprócz fotowoltaiki poruszamy inne tematy, które odpowiadają na najczęstsze pytania o odnawialne źródła energii.Zwiń