
Fotowoltaika dla rolnictwa z ESOLEO
Zmień swoje gospodarstwo z Partnerem godnym zaufania.

Fotowoltaika dla rolników
Gospodarstwa rolne mają duże zapotrzebowania na energię elektryczną. Rosnące ceny prądu to uciążliwe wydatki, których wysokość coraz trudniej przewidzieć. Fotowoltaika stwarza szansę na znaczne obniżenie kosztów energii w gospodarstwie rolnym. Dlatego przygotowaliśmy ofertę fotowoltaiki dla rolników i podpowiadamy, jak sfinansować tę inwestycję.

Fotowoltaika –korzyści dla rolnika
Dzięki fotowoltaice rolnicy znacznie obniżają rachunki za energię elektryczną. Stają się przy tym niezależni od cen narzucanych przez sieć energetyczną. Praca paneli fotowoltaicznych nie oddziałuje negatywnie na otoczenie. Samo zaś gospodarstwo staje się niezwykle przyjazne środowisku. Rolnicy, którzy decydują się na dobrej jakości sprzęt fotowoltaiczny, otrzymują wieloletnią gwarancję sprawności oraz efektywności i zyskują energetyczną stabilność.

Długofalowe oszczędności
Ceny energii, jak również opłaty dystrybucyjne ulegają ciągłym podwyżkom. Nowoczesne gospodarstwa korzystają z coraz większej liczby urządzeń elektrycznych. Aby uniknąć coraz wyższych rachunków, warto zdecydować się na własne panele fotowoltaiczne. Inwestycja może zwrócić się już w ciągu kilku najbliższych lat!

Dofinansowanie dla gospodarstw rolnych
Fotowoltaika dla rolnika wcale nie oznacza dużych kosztów. Dzięki dostępnym programom dofinansowania oraz ulgom podatkowym właściciele gospodarstw rolnych znacznie obniżają koszty zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznej. Rozliczając się z podatku rolnego, możemy odliczyć nawet 25% inwestycji. Chcesz wiedzieć więcej o ofercie ESOLEO? Skontaktuj się z nami, korzystając z formularza na dole strony.
Fotowoltaika w gałęziach rolnictwa
Hale przetwórstwa owoców i warzyw
Hodowla drobiu i trzody chlewnej
Produkcja zbóż
Produkcja materiałów siewnych

Instalacje fotowoltaiczne
Instalacja fotowoltaiczna składa się z modułów
fotowoltaicznych, które wytwarzają energię elektryczną
oraz z falownika, który oddaje tę energię w postaci
prądu wykorzystywanego do zasilania urządzeń elektrycznych.

Pompy ciepła
Pompy ciepła centralnego ogrzewania i do ciepłej wody użytkowej (powietrze-woda) to bezpieczne urządzenia grzewcze, które pobierają ciepło z powietrza, aby następnie przekazać je do centralnego ogrzewania.
Zadaniem pompy ciepła jest ogrzewanie nieruchomości, wody użytkowej,
a w miesiącach letnich – chłodzenie pomieszczeń.

Magazyny energii
Magazyny energii są urządzeniami gromadzącymi i przechowującymi nadwyżkę energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną.
Takie rozwiązanie pozwala zmaksymalizować autokonsumpcję energii poprzez użycie tej zmagazynowanej w czasie, gdy instalacja nie pracuje, np. w nocy lub w pochmurne dni.

Farmy fotowoltaiczne
ESOLEO jest odpowiedzialne za zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.
Inspiracje
